PREAMBUŁA
SEKCJA
PLACE TRENINGOWE
POZORANCI
SĘDZIOWIE
FILMY
DYSCYPLINY
ZAWODY
ARTYKUŁY
 
SEKCJA
Chcemy poinformować, że na tegoroczne Mistrzostwa Świata Owczarków Niemieckich IGP WUSV 2019 na podstawie wyników z Mistrzostw Polski IGP FCI 2019 zorganizowanych przez ZKwP oddział Chorzów, jednocześnie były to także kwalifikacje na Mistrzostwa Świata WUSV, zakwalifikowali się i chcą wystartować następujący zawodnicy członkowie naszego klubu :
  - Ilona Sedlaczek Brocka i Dee Dee Wolkar


  - Agnieszka Filar i Lans Alta Escuela


  - Krzysztof Ziemniewicz i RICO Equidius

Gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy sukcesów na Mistrzostwach WUSV 2-6 paĽdziernik 2019 Modena we Włoszech. Jednocześnie informujemy że drużyna może składać się z 5 zawodników, zachęcamy naszych członków do wzięcia udziału w zawodach uzupełniających kadrę - zgodnie z regulaminem kwalifikacji będą brane pod uwagę wyniki z zawodów zagranicznych o randze eliminacji do Mistrzostw Świata lub CACIT.

Zasady kwalifikacji zawodników na Mistrzostwa Świata IPO WUSV

Do kwalifikacji mogą przystąpić pary zawodnicze ( przewodnik i pies ) gdzie przewodnik jest członkiem KON ( Klub Owczarka Niemieckiego) przy ZKwP oraz mieć opłaconą bieżącą składkę KON oraz składkę ZKwP. Kwalifikacje mogą otrzymać tylko psy legitymujące się rodowodem FCI. Reprezentacja kraju składa się z 5 par zawodniczych. Punktacja niezbędna do uzyskania kwalifikacji to minimum 250 punktów oraz 80 punktów z każdej z trzech konkurencji.
Do reprezentacji kraju na Mistrzostwa IPO WUSV kwalifikuje się para zawodnicza która :
 1. W roku poprzedzającym kwalifikacje uzyskała wynik dający miejsce w pierwszej Dwudziestce Piątce najlepszych wyników na Mistrzostwach Świata WUSV . Aby sprostać wymogom WUSV para ta w roku, w którym będą się odbywać Mistrzostwa WUSV musi mieć zaliczony egzamin IPO3 na wyżej wymienioną punktację.
 2. Kwalifikują się także pary zawodnicze , które wystąpiły na Mistrzostwach Polski IPO Owczarków Niemieckich w roku odbywania się Mistrzostw WUSV i osiągnęły najlepsze wyniki oraz niezbędną punktację podaną wyżej .
 3. Jeśli na MP IPO Owczarków Niemieckich nie zostanie wyłoniona reprezentacja to w następnej kolejności kwalifikują wyniki z :
   a. Mistrzostwa Polski IPO FCI w roku odbywania się Mistrzostw WUSV (niezbędna punktacja j.w.)
   b. W następnej kolejności będą brane pod uwagę wyniki z Polskich krajowych zawodów o randze CACIT ( niezbędna punktacja j.w. )
   c. Jeśli z tych powyżej wymienionych zawodów nie zostanie wyłoniony pełny skład drużyny reprezentacji kraju to wtedy będą brane pod uwagę wyniki z zawodów zagranicznych o randze eliminacji do Mistrzostw Świata lub CACIT.
We wszystkich wymienionych przypadkach minimalna punktacja wymieniona powyżej jest niezbędna.
Parę zawodniczą na Mistrzostwa WUSV rekomenduje SEKCJA SZKOLENIA PRZY KLUBIE OWCZARKA NIEMIECKIEGO KON a zatwierdza Zarząd KON.
© Klub Owczarka Niemieckiego, Realizacja: MetSoft