REGULAMIN WYSTAW ON
KALENDARZ WYSTAW
WYSTAWA ŚWIATOWA
WYSTAWY ZAGRANICZNE
WYSTAWA KLUBOWA
WYSTAWY OWCZARKARSKIE
NAJBLIŻSZA WYSTAWA
ZGŁOSZENIA NA WYSTAWĘ
SĘDZIOWIE
WYNIKI WYSTAW
GALERIA
PORADY
 
WYSTAWY
ŚWIATOWE
WYSTAWY
KLUBOWE
WYSTAWY
OWCZARKARSKIE
POZOSTAŁE
WYSTAWY
IX Krajowa Wystawa Owczarków Niemieckich im.Kazimierza Salamona
Rybnik, 13.05.2018r.
Klasa MŁODSZYCH SZCZENIĄT - wiek od 4 do 6 miesięcy PSY SUKI SUKI
Klasa SZCZENIĄT - wiek od 6 do 9 miesięcy PSY SUKI PSY SUKI
Klasa MŁODZIKÓW - wiek od 9 do 12 miesięcy PSY SUKI PSY SUKI
Klasa MŁODZIEŻY - wiek od 12 do 18 miesięcy PSY SUKI PSY SUKI
Klasa JUNIORÓW - wiek od 18 do 24 miesięcy PSY SUKI PSY SUKI
Klasa OTWARTA - wiek powyżej 24 miesięcy PSY SUKI PSY SUKI
Klasa UŻYTKOWA - wiek powyżej 24 miesięcy, wymagany certyfikat użytkowości PSY SUKI PSY SUKI
Klasa CHAMPIONÓW - wiek powyżej 24 miesięcy, wymagany certyfikat championa PSY PSY
Klasa WETERANÓW - wiek powyżej 8 lat SUKI
Krótkowłose Długowłose
Miejsce / OcenaNazwa psa, przydomekWłaścicielKraj
1 - woGUINESS KalupusMagda Raszplewicz
1 - woAMON TensorJoanna i Adam Domańscy
2 - woROY Kierkis-HofJacek Pazdan
3 - woELEAN vom KapellenbergJohan Koller
4 - woWILKO Oficerski KojecMgr. Ladislav Hromada
- brakOSSBORN vom FrankengoldPatryk Giele
1 - woCRAK Rodiaz Tymon Musial
2 - woUMBERTO Marko CarrasMarek Wencel
3 - woUMBERTO vom ZellwaldrandWiktor Kowalski
- brakMARKO Śmiłowickie WilkiRenata & Piotr Horzela
- brakTIAGO von Regina Pacis Martin Čirž
1 - bdbNOELL z Leśnego JustynowaSylwester Lisowski
2 - bdbPARES von Haus Iv-ReŠtefan Adamčik
3 - bdbERO vom Hause MilesevacOndrej Taraš
- brakLEX Konin WartaHenryk Wlodara
1 - bdbNORBI vom Haus TchorzZbigniew Ciepły
2 - bdbSAMAR DobrzykówMiroslav Hruborsky
3 - bdbGIROS Lau MentosMário Ondo-Eštok Ľubomír Šrobár
4 - bdbPAKO spod GichtyAdam Głowacki Agnieszka Głowacka
5 - bdbANDROID Nova LangfuhrPaweł Dykowski Maria Halicka
- brakCZIRO Asarko LordanaSławomir Tomczak
- brakTUDOR vom Haus TchorzMirosław Tchorz Aleksandra Kozłowska
1 - bdbNICOS von Haus Iv-ReMiroslav Antl
2 - bdbLASSO z WierchlesiaDamian Wróbel
3 - bdbCARIBO AdiMariusz Cichostępski
1 - doskORRUS De-BesRyszard Kłapkowski
2 - doskFLIPP-FLOPP vom LeithawaldPiotr Szkalski Radosław Namyślak
3 - doskZIDAN De-BesRyszard Kłapkowski Tomasz Łagoński
4 - doskMARS del SeprioMiroslav Hrubovsky Przemysław Pałuba
5 - doskOBER aus der BrunnenstrasseAndrzej Piwowar Otto Koerber-Ahrens
6 - doskHUTCH Stary samotarMarian Žanony
7 - doskWHYSKEY AdiMariusz Cichostępski
8 - doskELVIS von PietZbigniew Pietruszewski
9 - doskJALK van ContraDušan Rehak
10 - doskTECKO vom FinkenschlagJan Raszkowski
11 - doskCASTRO Śmiłowickie WilkiZbigniew Lewandowski
12 - bdbASLAN z Tyczyńskiego DworuWaldemar Kocerba
- brakKJUWEL vom Haus TchorzMirosław Tchorz Aleksandra Kozłowska
- brakGAIUS TensorJoanna I Adam Domańscy
- brakARCCO vom Haus WillerauMarina Gschwandtner
1 - doskFalkoen s RAMOSAndrzej Piwowar
2 - bdbMIKADO MAXI spod GichtySeweryna Szymiczek
1 - woGILDA KalupusMagda Raszplewicz
2 - woTAILA vom BaccaraPeter Tacke Sebastian Zajaczkowski
3 - woKAJA z Iglastego LaskuJerzy Boba
4 - woXENA spod GichtyPaweł Lamorski
5 - woWAŠENKA Slezin LovanIvana Pučanová
6 - woJETA von WolfZuchtSylwia Stawarczyk Dominik Stawarczyk
1 - woXENA vom Waldfurter-Wald (FCI)Patryk Giele Dawid Giele
2 - woFRIDA De-BesRyszard Kłapkowski
3 - woPHARIS Avax Hof Jiri Zavadilik Sonia Plchova
4 - woBIA TensorJoanna I Adam Domańscy
5 - woROZI Kierkis-HofJacek Pazdan
6 - woJESSIE Shepherds of CzyżDariusz Czyż
7 - woARIS Eimi Hof Jana A Petr Kostkovi
8 - woABI VarmenbergZbigniew Ciepły
9 - obAXA VarmenbergZbigniew Ciepły
- brakARACH Eimi Hof Jana A Petr Kostkovi
1 - woJALTA Zefgel Andrzej Sośniecki
2 - woQUALLI von Haus Iv-ReMiroslav Antal
3 - woEMI Weisser RabeMagda Raszplewicz
- brakAILLIN SchreidonMartin Čirž
- brakRAVEN TomboSławomir Disterheft
1 - bdbTORA Marko CarrasPrzemysław Jędrysiak
3 - bdbXANA vom Team Hühnegrab Martin Čirž
4 - bdbMARA z FolinkuVáclav Grossmann
5 - bdbPALME von Haus Iv-ReDušan Rehak
6 - bdbOBRA z KrywlanMirella Loska Katarzyna Salamon
7 - bdbDURDANA TrebortimRobert Filipowiak
8 - bdbHAIFA Śmiłowickie WilkiRenata & Piotr Horzela
9 - bdbTAJGA spod Gichty FCIAnna Szulik-Garbacz
- brakSOYA Góralski Gaj Marceli Nieciąg
- brakQUASSANDRA vom Waldfurter-Wald (FCI)Janusz Lech
1 - bdbALISE Primo GrandePrzemysław Jędrysiak
2 - bdbVENIBBETH Nova JaminaJ. Kadlecová T.Hrubý
3 - bdbTAYA PerazmaVáclav Grossmann
4 - bdbDEBI Valdi MarrWaldemar Kosiński
5 - bdbAZA Śmiłowickie WilkiRenata & Piotr Horzela
6 - bdbECHO TensorKrzysztof Morcinek
7 - bdbSANGRIA vom Haus TchorzZbigniew Ciepły
8 - bdbDORIN Valdi MarrMarcin Nadobny Waldemar Kosiński
9 - bdbGOYA SukcesorKevin Zawilinski
10 - bdbICCA z LintichuIvan Kočajda Mgr. Ladislav Hromada
11 - bdbISHI Goldberg KrakówZbigniew Ciepły
12 - dostLEGRA vom Haus TchorzMarek Szołtysek
- brakZENNA SchreidonMartin Čirž Jozef Dupńak
- brakBONANZA KalupusMagda Raszplewicz Joanna Kost
- brakFINA Box-DogsRobert Rubacha
1 - bdbNAOMI von Haus Iv-ReLenka Rehankova
2 - bdbINKA vom Team AlhambraAleksander Gryglak
3 - bdbGIGA z Zielonego SiołaWojciech Gąsiorek Piotr Drapella
4 - bdbAMY von der Marker AlleeJan Raszkowski
5 - bdbJOLLA SchreidonMartin Čirž Jozef Dupńak
6 - bdbGRACJA Goldberg KRAKÓW FCIMaciej Zbroch
1 - doskESPRIT der VorteilPetr Tyll
2 - doskEIMI Avax Hof Jana A Petr Kostkovi
3 - doskUSSI RodiazPiotr Szkalski
4 - doskORSA De-BesRyszard Kłapkowski
5 - doskLARA AtokAnton Anton Gašpar
6 - doskJ COFFIE Perunius BohemiaJiri Zavadilik Sonia Plchova
7 - doskROBERTA Nova JaminaJ. Kadlecová T.Hrubý
- brakCLEO Goldberg KrakówWeronika Suchan
1 - doskZINA De-BesRyszard Kłapkowski
Legenda:
    (VA) - wybitnie doskonały (vorzüglich Auslese)
    DOSK (V) - doskonały (vorzüglich)
    BDB (SG) - bardzo dobry (sehr gut)
    DB (G) - dobry (gut)
    DOST (A) - dostateczna (Ausreichend)
    U - ungenügend (niedostateczna)
    EZ - entschuldigt zurückgezogen (wycofany z oceny)
    CWC - Certyfikat na Wystawowego Championa
    CACIB - Międzynarodowy Certyfikat Wystawowego Championa Piękności
    res.CACIB - rezerwowy Międzynarodowy Certyfikat Wystawowego Championa Piękności
    Zw. Mł - Zwycięzca Młodzieży
    Naj. Jun. - Najlepszy Junior; Tytuł ten jest przyznawany poprzez porównanie Zwycięzców Młodzieży psa i suki
    NDP - Najlepszy Dorosły Pies; tytuł ten mogą uzyskać wszystkie psy, które otrzymały pierwszą lokatę w klasie (pośrednia, otwarta, użytkowa, championów) z oceną doskonałą i wnioskiem o CWC
    NDP - Najlepsza Dorosła Suka; tytuł ten mogą uzyskać wszystkie suki, które otrzymały pierwszą lokatę w klasie (pośrednia, otwarta, użytkowa, championów) z oceną doskonałą i wnioskiem o CWC
    NDPwR - Zwycięzca Pies (wybrany w porównaniu z lokatą pierwszą w każdej klasie)
    NDSwR - Zwycięzca Suka (wybrana w porównaniu z lokatą pierwszą w każdej klasie)
    NJW - (JBIS) Najpiękniejszy junior wystawy (wybierany na Best in Show)
    BOB - Międzynarodowe określenie tytułu Zwycięzca Rasy (wybrany w porównaniu NDPwR i NDSwR)
    Zwycięzca Rasy (ZR lub BOB) i Zwycięzca Płci Przeciwnej (BOS) - O tytuł ten konkurują psy i suki, które na danej wystawie zdobyły tytuły: "Zwycięzca Młodzieży" (obu płci), "Najlepszy Dorosły Pies", "Najlepsza Dorosła Suka" oraz pies i suka z klasy weteranów z oceną doskonałą i I lokatą. Po przyznaniu tytułu "Zwycięzca Rasy" (ZR lub BOB), sędzia musi wybrać najlepszego przedstawiciela płci przeciwnej (BOS).
    Tytuł ten przyznawany jest jednoosobowo przez sędziego oceniającego w ringu psy danej rasy. W przypadku oceny psów tej samej rasy przez kilku sędziów, organizator wystawy wyznacza sędziego i ring do dokonania wyboru Zwycięzcy Rasy.
    Tytuł Najlepszy Weteran w Rasie. w porównaniu weteranów psa i suki z oceną doskonałą i lokatą I, wybiera się Najlepszego Weterana w Rasie. Wyboru tego sędzia dokonuje w trakcie porównania o Zwycięstwo Rasy.
    BOG - Zwycięzca Grupy - o tytuł ten konkurują psy i suki, które na danej wystawie zdobyły tytuł "Zwycięzca Rasy" oraz należą do tej samej grupy ras (wg podziału FCI). W ringu honorowym wyznaczony przez organizatora sędzia dokonuje jednoosobowo wyboru, przyznając 1, 2, 3 i 4 miejsce.
    T1 - ausgeprägt lässt nicht ab (wyraźne wykształcone TSB, nie puszcza)
    T2 - vorhanden (TSB dostatecznie wykształcone)
    T3 - nicht genügend (TSB niedostatecznie wykształcone)
    T4 - abgebrochen wegen mangelnder Führigkeit
    (przerwał z powodu niedostatecznej karności)
© Klub Owczarka Niemieckiego, Realizacja: MetSoft