REGULAMIN WYSTAW
KALENDARZ WYSTAW
WYSTAWA ŚWIATOWA
WYSTAWY ZAGRANICZNE
WYSTAWA KLUBOWA
WYSTAWY OWCZARKARSKIE
NAJBLIŻSZA WYSTAWA
ZGŁOSZENIA NA WYSTAWĘ
SĘDZIOWIE
WYNIKI WYSTAW
GALERIA
PORADY
 
WYSTAWY
ŚWIATOWE
WYSTAWY
KLUBOWE
WYSTAWY
OWCZARKARSKIE
POZOSTAŁE
WYSTAWY
Wystawa Owczarków Niemieckich
Świerklaniec, 30.06.2012r.
Klasa BABY - wiek od 3 do 6 miesięcy PSY SUKI PSY SUKI
Klasa SZCZENIĄT - wiek od 6 do 9 miesięcy PSY SUKI SUKI
Klasa MŁODZIKÓW - wiek od 9 do 12 miesięcy PSY SUKI PSY SUKI
Klasa MŁODZIEŻY - wiek od 12 do 18 miesięcy PSY SUKI PSY SUKI
Klasa JUNIORÓW - wiek od 18 do 24 miesięcy PSY SUKI PSY SUKI
Klasa OTWARTA - wiek powyżej 24 miesięcy SUKI PSY SUKI
Klasa UŻYTKOWA - wiek powyżej 24 miesięcy, wymagany certyfikat użytkowości PSY SUKI PSY SUKI
Klasa CHAMPIONÓW - wiek powyżej 24 miesięcy, wymagany certyfikat championa SUKI SUKI
Klasa WETERANÓW - wiek powyżej 8 lat SUKI SUKI
Plan sędziowania Katalog
Krótkowłose Długowłose
Miejsce / OcenaNazwa psa, przydomekWłaścicielKraj
1 - WOEKIMAN De Orse Mak FlaiSmirnowa L.A.
2 - WOFARGAZ z Leśnego JustynowaŁagoński Sławomir
3 - WOPITT z Tomickich LasówRokitka Radosław
4 - WOSEAL Avax HofZavadilik Jiri
5 - WONODI z Tomickich LasówMnich Adam, Lech Ewelina
6 - WOETOO Hexenland FCITomiak Marek
7 - WOJACOB TrebortimFilipowiak Robert
8 - WOROSSI Avax HofZavadilik Jiri.
1 - WOWULKAN Woj-BasKubiak Karolina, Pustelnik Wojciech.
2 - WOCHEYENNE WitaroSkrzypek Dawid
3 - WOVABO vom Osterberger-LandFilipowiak RobertPL
4 - WOORBIT von Konstanz-StadtRybak Jacek
5 - WOARMINIUS vom ZellwaldrandSmaza Tadeusz
6 - WOGHUCCI HexenlandSzczepaniak Monika
7 - WOGHAMBI HexenlandSzczepaniak Monika
1 - BDBLUMPI RODIAZRogal Ignacy
2 - BDBDIRRO z LintichuMiketa Aleš, Kočajda Ivan
3 - BDBDAF Z KrywlanSzymborski Mariusz
4 - BDBKASO z Domu ŻyrkówŻyrek Józef
5 - BDBDINO Hen-MiToruński Marian
6 - BDBHIRO Śmiłowickie WilkiHorzela Renata
1 - BDBQUENN Wolf Jar (FCI)Lesiak Ryszard
2 - BDBLEX Marko CarrasWencel Marek
3 - BDBBOJAN z Sosnowego ZakątkaZubek Grzegorz
4 - BDBALF von der WannseeKorschek Gunter
5 - BDBWINCI Brawos BisRosłon Sławomir
6 - BDBKEN z Tomickich LasówMasłoń Magdalena
7 - BDBDEVIL von Haus EveSawicki Piotr
1 - BDBSIMON no Bartas KrastaGoricka Sanita
2 - BDBJAGO Z DROZDA PIASKÓWDrozdowski Marek
3 - BDBCEDRO z Leśnego JustynowaLisowski Sylwester
4 - BDBHARRY von der GlockenheideRubacha Robert
5 - BDBZICO TrebortimFilipowiak Robert
6 - BDBBRUNO Z KrywlanGesinowski Jarosław
7 - BDBJARO vom Holtkamper TorMoskvina Ekaterina
8 - BDBROBEN Framato RolauHuľo Lukáš
1 - dosk.INDIGO Rus Gerts AdellPugowkina L.A.
2 - dosk.SHYRHAN LEHMBURGKRUMINA DAIGA
3 - dosk.ZEARO vom ZellwaldrandKarlionowa Nadia
4 - dosk.SILAS TensorRokitka Radosław
5 - dosk.TATEM LjustikhofErmilova E.L
6 - dosk.LEXO ArtroxDĄBROWSKI ARTUR
7 - dosk.ZICO von der WannseeKłapkowski Ryszard
8 - dosk.WIRUS z Drozda PiaskówDrozdowski Marek
9 - dosk.IKO SĄDECKIE LACHYWODA ANDRZEJ
10 - dosk.BAX z Leśnego JustynowaLisowski Sylwester
11 - dosk.FALKOS von den schwarzen SeeperlenMerkeliene Rima
1 - WOCESNA Z OSTROWSKIEJ SFORYJAŚTAK KRYSTIAN
2 - WOBAGIRA Bendi-HofKoperski Miroslaw
3 - WOBRITT von der WannseeKorschek
4 - WOORXA Mis-MazLeszczyńska Katarzyna
5 - WOBJONS LjustikhofSurow L.A.
6 - WOMILI Kierkis-hofPAZDAN JACEK
7 - WOZAHRAA IrlukaMiketa Aleš
8 - WOOXIE z Tomickich LasówNiesyto Paweł
9 - WOJUKA TrebortimFilipowiak Robert
10 - WOBRIXI KalupusKarolina Ciosek
11 - WORYHANA Avax HofZavadilik Jiri
12 - WOVIKA Z DROZDA PIASKÓWDrozdowski Marek
1 - WOOKSY von Konstanz-StadtRybak Jacek
2 - WOKAMA Kierkis-hofJAKIELASZEK RYSZARD
3 - WOCOCO CHANEL WitaroSkrzypek Dawid
4 - WOGHANA HexenlandSzczepaniak Monika
1 - BDBROMASHKA DE ORSE MAK FLAYDEMIDOVSKAIA A.K.
2 - BDBPOLA Wolf-gangZacharewicz Ewa
3 - BDBKIA z Domu ŻyrkówŻyrek Józef
4 - BDBPEPSI di Casa PileciItter Bruno, Leszczyńska Katarzyna
5 - BDBANA PAMIDASŁOWIANEK DANIEL
6 - BDBASZKA Jarkowski DwórSuchan Czesław, Suchan Bożena
1 - BDBHAYAT VogerlandKALISZ BEATA, RZEPECKA ANNA.
2 - BDBCRISTAL BaldrsensSemenowa Oksana
3 - BDBCARMA Z KrywlanGesinowski Jarosław
4 - BDBPIRANHA TensorNiemyska-Buczek Agata
5 - BDBQUORLI Wolf JarZgorzelski Marek
6 - BDBSETTI Zavist BogovRuseva T.A.
7 - BDBXANJA vom PendlerMeinen Wolfgang, Zajączkowski Sebastian
8 - BDBENOLA z Hetmańskiej SforyNiedzielski Piotr
9 - BDBKIKA z Tomickich LasówRokitka Radosław
10 - BDBJUMA Ze Skalnego WzgórzaCiosek Karolina
11 - BDBLEGRA EskortaMałgorzata Gietka
12 - BDBBETTY Z OSTROWSKIEJ SFORYJAŚTAK KRYSTIAN
13 - BDBBURGA Smiłowickie WilkiGierczak Katarzyna
14 - BDBBHIRMA HexenlandSzczepaniak Monika
15 - BDBBAXI z Sosnowego ZakątkaPiotrowiak Grzegorz
16 - BDBSMARTIE vom ZellwaldrandHorzela Renata
17 - BDBSEPHIA Germanius OrtusGołowicz Andrzej
18 - BDBSHAILA v.d. WeissenburgShipilova A.E.
19 - BDBTOSKA KenolaPaluch Tomasz
20 - BDBIKA z Tomickich LasówPonikiewski Paweł
21 - BDBBAYRA Hodowla z KoźlaBonczyński Stanisław
22 - BDBFABIOLA K-9 Border Unit FCIGałczyńska Marzena
23 - db.GREJS TIRRO AMTETraczyk Robert Izabela
1 - BDBRUBI RAIS RusstannenwaldLunina E.V.
2 - BDBZHASMIN OberlaufBystrow V.A
3 - BDBBELLA MIA ImatorinoMiketa Aleš
4 - BDBCUMA Z LESNEGO JUSTYNOWADranicki Mateusz, Dranicki Maciej.
5 - BDBHANA Primo GrandeKALISZ BEATA, MUKALSKI SZYMON.
6 - BDBKIMBA Avax HofZavadilik Jiri
7 - BDBSAWANA Brawos BisFalkiewicz Marta
8 - BDBHILLE aus AgrigentoŚLIWA PIOTR
9 - BDBDORA vom Essweiler TalKłos Janusz
10 - BDBVILA FichtenschlagŻydzik Jacek
11 - BDBYUCCA Al-gromEjdys Dariusz
12 - BDBOSZI ze SłomkowaDANISZEWSKI ADAM
13 - BDBNIKOZJA Woj-BasKubiak Karolina, Pustelnik Wojciech.
14 - BDBMINNI Asarko LordanaOkrasa Grzegorz, Szmaj Radosław.
15 - BDBGABI Z DROZDA PIASKÓWDrozdowski Marek
1 - BDBCARINA Kierkis-hofJAKIELASZEK RYSZARD
2 - BDBMIA vom FrankengoldGoldlust Frank, Cichostępski Mariusz.
3 - BDBEDNA AmaxDrozdowski Marek
4 - BDBTARA z Domu ŻyrkówŻyrek Józef
5 - BDBOLENA Wolf-GangRybak Jacek
6 - BDBOSCHI Asarko LordanaOkrasa Grzegorz, Krzyśka Łukasz.
7 - BDBFINLANDIA Slezin LovanWalková Ivana
8 - BDBZOLI AnarexZmarlak Małgorzata
9 - BDBRYTSUKA de PeregrinoMoscoa Zeledon Alexander
1 - dosk.RACHEL OberlaufKarpova O.W.
2 - DOSKZINA De-BesKłapkowski Ryszard
3 - dosk.LENA Z KrywlanGesinowski Jarosław
4 - dosk.ARLETT VogerlandErmilova E.L
5 - dosk.MOLLY DzakoZazony Marian
6 - dosk.EMA BLACK LEHMBURGKRUMINA DAIGA
7 - dosk.XARAH vom Holtkamper SeeKosikov E.K.
8 - dosk.FIRE STAR BaldrsensPugowkina L.A.
9 - dosk.IZABELL Alana BaltShipilova A.E.
10 - BDBMAXI ze Skalnego WzgórzaSzlapa Andrzej
1 - dosk.CH.SK IPOV IPO1 LENA Temperton FCIIwanicka Bożena
1 - dosk.ANSA Hodowla z KoźlaBonczyński Stanisław
2 - dosk.RACHEL AVAX HOFWalková Ivana
Legenda:
    (VA) - wybitnie doskonały (vorzüglich Auslese)
    DOSK (V) - doskonały (vorzüglich)
    BDB (SG) - bardzo dobry (sehr gut)
    DB (G) - dobry (gut)
    DOST (A) - dostateczna (Ausreichend)
    U - ungenügend (niedostateczna)
    EZ - entschuldigt zurückgezogen (wycofany z oceny)
    CWC - Certyfikat na Wystawowego Championa
    CACIB - Międzynarodowy Certyfikat Wystawowego Championa Piękności
    res.CACIB - rezerwowy Międzynarodowy Certyfikat Wystawowego Championa Piękności
    Zw. Mł - Zwycięzca Młodzieży
    Naj. Jun. - Najlepszy Junior; Tytuł ten jest przyznawany poprzez porównanie Zwycięzców Młodzieży psa i suki
    NDP - Najlepszy Dorosły Pies; tytuł ten mogą uzyskać wszystkie psy, które otrzymały pierwszą lokatę w klasie (pośrednia, otwarta, użytkowa, championów) z oceną doskonałą i wnioskiem o CWC
    NDP - Najlepsza Dorosła Suka; tytuł ten mogą uzyskać wszystkie suki, które otrzymały pierwszą lokatę w klasie (pośrednia, otwarta, użytkowa, championów) z oceną doskonałą i wnioskiem o CWC
    NDPwR - Zwycięzca Pies (wybrany w porównaniu z lokatą pierwszą w każdej klasie)
    NDSwR - Zwycięzca Suka (wybrana w porównaniu z lokatą pierwszą w każdej klasie)
    NJW - (JBIS) Najpiękniejszy junior wystawy (wybierany na Best in Show)
    BOB - Międzynarodowe określenie tytułu Zwycięzca Rasy (wybrany w porównaniu NDPwR i NDSwR)
    Zwycięzca Rasy (ZR lub BOB) i Zwycięzca Płci Przeciwnej (BOS) - O tytuł ten konkurują psy i suki, które na danej wystawie zdobyły tytuły: "Zwycięzca Młodzieży" (obu płci), "Najlepszy Dorosły Pies", "Najlepsza Dorosła Suka" oraz pies i suka z klasy weteranów z oceną doskonałą i I lokatą. Po przyznaniu tytułu "Zwycięzca Rasy" (ZR lub BOB), sędzia musi wybrać najlepszego przedstawiciela płci przeciwnej (BOS).
    Tytuł ten przyznawany jest jednoosobowo przez sędziego oceniającego w ringu psy danej rasy. W przypadku oceny psów tej samej rasy przez kilku sędziów, organizator wystawy wyznacza sędziego i ring do dokonania wyboru Zwycięzcy Rasy.
    Tytuł Najlepszy Weteran w Rasie. w porównaniu weteranów psa i suki z oceną doskonałą i lokatą I, wybiera się Najlepszego Weterana w Rasie. Wyboru tego sędzia dokonuje w trakcie porównania o Zwycięstwo Rasy.
    BOG - Zwycięzca Grupy - o tytuł ten konkurują psy i suki, które na danej wystawie zdobyły tytuł "Zwycięzca Rasy" oraz należą do tej samej grupy ras (wg podziału FCI). W ringu honorowym wyznaczony przez organizatora sędzia dokonuje jednoosobowo wyboru, przyznając 1, 2, 3 i 4 miejsce.
    T1 - ausgeprägt lässt nicht ab (wyraźne wykształcone TSB, nie puszcza)
    T2 - vorhanden (TSB dostatecznie wykształcone)
    T3 - nicht genügend (TSB niedostatecznie wykształcone)
    T4 - abgebrochen wegen mangelnder Führigkeit
    (przerwał z powodu niedostatecznej karności)
© Klub Owczarka Niemieckiego, Realizacja: MetSoft