AKTUALNOŚCI
FCI
ZKwP
SKRÓTY W KYNOLOGII

Happy Dog sponsoruje wystawy
Owczarków Niemieckich w 2024r.

POCZTA
Szanowni Państwo,
poniżej prezentujemy tłumaczenie pisma od Prezydenta SV/WUSV - Pani Roswithy Dannenberg, które zostało skierowane do naszego Klubu

2023-07-13

Szanowni Państwo, 02 czerwca bieżącego roku zostałam wybrana na Prezydenta Klubu Owczarka Niemieckiego w Niemczech (SV) e.V. i w związku z tym piastuję teraz również zaszczytny urząd Prezydenta WUSV. Jest to wyzwanie, z którego bardzo się cieszę. Pragnę się dzisiaj Państwu tą drogą osobiście przedstawić. Wielu z Państwa miało okazję poznać mnie już w ostatnich latach na Wystawie Klubowej SV – Bundessiegerzuchtschau – BSZ, kiedy sprawowałam funkcję rzecznika prasowego SV.

Spotkanie z ludźmi z całego świata – WUSV liczy 99 klubów w 91 krajach, zawsze było dla mnie czymś wyjątkowym i bardzo uzmysłowiło mi, jakie ogromne znaczenie ma i jaką popularnością nasza rasa cieszy się na całym świecie.
Moja funkcja rzecznika prasowego SV umożliwiła mi pozytywnie pracować na rzecz SV,
a w szczególności na rzecz rasy owczarka niemieckiego. Po ośmiu latach sprawowania tego bardzo interesującego urzędu postanowiłam zrobić kolejny krok do przodu i poświęcić moje możliwości działania na rzecz promocji i rozwoju SV. Z tego powodu z okazji tegorocznego Walnego Zgromadzenia SV ubiegałam się o najwyższy Urząd w naszym Klubie i bardzo się cieszę, że zostałam na niego wybrana.

Od prawie trzydziestu lat jestem członkiem SV i na przestrzeni lat piastowałam różne urzędy, takie jak zastępca kierownika szkolenia grupy lokalnej (Ortsgruppe), delegat ID, sekretarz klubu czy rzecznik prasowy grupy landowej (Landesgruppe), której dzisiaj jestem Prezydentem. W ten sposób mogłam poznać klub od podstaw. Zawsze przywiązywałem dużą wagę do aktywnego uczestnictwa w życiu klubu, do bycia blisko psów i osób, ponieważ to wszystko razem kształtuje naszą organizację.
Było więc dla mnie rzeczą oczywistą ukończenie szkolenia dla sędziów prób pracy w roku 2011, z późniejszą specjalizacją w obszarze psów ratowniczych. W 2020 r. zostałam sędzią testów charakteru. Obrazu dopełniły zaoczny kurs z zakresu homeopatii i psychologii dlazwierząt. Moim najwyższym priorytetem jest zdrowie i dobrobyt naszej rasy – cel ten znajduje odzwierciedlenie nie tylko w statucie i regulaminie SV, ale także stanowi integralną część Programu Hodowlanego WUSV, który wejdzie w życie w 2025 roku.
Jestem mężatką, mamą dwóch dorosłych córek, w międzyczasie zostałam również babcią. W naszym domu czują się dobrze nie tylko ludzie, ale również i zwierzęta. Obecnie posiadamy owczarka niemieckiego, jamnika, kury, owce, gęsi, a także pszczoły. Mój mąż i ja mieszkamy w Schleswig-Holstein na północy Niemiec i od ponad 30 lat prowadzimy firmę ogrodniczą.
W przeciągu kilku miesięcy wycofam się z pracy zawodowej i w pełni poświęcę się mojej pracy na stanowisku Prezydenta SV/WUSV.

Moim najwyższym celem jest dobrostan rasy, zdrowie oraz wizerunek rasy, które zostały zatwierdzone w standardzie rasy i które tak bardzo stanowią o postrzeganiu owczarka niemieckiego w społeczeństwie.
Chciałabym również wspomnieć o kilku problemach, które musimy przezwyciężyć. Będę się bardzo starała, aby zostały one pozytywnie rozwiązane. Kiedy skupimy się na dobrostanie owczarka niemieckiego, to wtedy będziemy w stanie uczynić wszystko – tego jestem pewna.

W naszej ogólnoświatowej wspólnocie przyjaźń ma ogromne znaczenie. Wszyscy pełnimy funkcję wzoru do naśladowania, ponieważ na naszych międzynarodowych imprezach WUSV, takich jak Mistrzostwa Świata IP & UNIVERSAL, a zwłaszcza na Wystawie Klubowej w Niemczech - Bundessiegerzuchtschau w Norymberdze, gdzie od dziesięcioleci wystawiane są psy nie tylko z Niemiec, ale i z całego świata, dajemy przykład, w jaki sposób przedstawiciele różnych środowisk, religii i przekonań realizują wspólną pasję, która ich wszystkich jednoczy. Wspólny cel jest kluczem do pokojowego współistnienia. Bardzo cieszę się z wielu miłych spotkań z Państwem – nie później niż w poniedziałek po Bundessiegerzuchtschau 2023 osobiście przedstawię się delegatom z Waszych krajów.

Pozwolę sobie zakończyć to pismo podziękowaniami dla Pana Profesora Dr. Heinrich Meßler, który przez osiem lat pełnił funkcję Prezydenta SV/WUSV.
Po wielu latach swojego zaangażowania będzie mógł ponownie poświęcić się swoim osobistym zainteresowaniom oraz rodzinie, która w ostatnich latach musiała zaakceptować jego podróże do najróżniejszych krajów świata. Życzę mu w przyszłości wszystkiego najlepszego.

Dziękuję za uwagę i cieszę się, że będziemy mogli ponownie zobaczyć się w Norymberdze. Pozostaję z najlepszymi życzeniami,

Roswitha Dannenberg
Prezydent SV/WUSV
© Klub Owczarka Niemieckiego, Realizacja: MetSoft