AKTUALNOŚCI
FCI
ZKwP
SKRÓTY W KYNOLOGII

Happy Dog sponsoruje wystawy
Owczarków Niemieckich w 2022r.

POCZTA
KOMUNIKAT Zarządu Klubu Owczarka Niemieckiego (KON) ZKwP.
2020-08-12

Zarząd Klubu Owczarka Niemieckiego (KON) Związku Kynologicznego w Polsce, podjął decyzję o zorganizowaniu Wystawy Specjalistycznej Owczarków Niemieckich w dniach 11-13 września 2020 roku w miejscowości Julinek K/Warszawy na terenie Parku Rozrywki Julinek.
Wystawa będzie przeprowadzona z uwzględnieniem przepisów i zaleceń władz państwowych w związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce w kwestii zapobiegania zagrożeniu Covid-19.
Wystawa będzie przeprowadzona według zatwierdzonego Regulaminu Wystawy Specjalistycznej dla Rasy Owczarek Niemiecki.

W sytuacji, gdy władze państwowe ogłoszą decyzje ograniczenia i rygory związane z zagrożeniem epidemicznym, Zarząd Klubu ON zastrzega odwołanie wystawy.

Zarząd Klubu ON uwzględniając obecną sytuacje zdecydował, że konkurencje wystawowe rozpoczną się już 11 września (piątek) i potrwają do 13 września (niedziela), dla każdej klasy wystawowej ocena rozpocznie i zakończy się jednego dnia.

Na terenie wystawy w dniu 13 września (niedziela) odbędą się polska i niemiecka licencja hodowlana (Körung) oraz próba wytrzymałości AD.
Niemiecka licencja hodowlana (Körung) i AD - sędzia Norbert Scharschmidt (D-SV)
Polska licencja hodowlana - sędzia Krzysztof Dobrzański

Proponowana obsada sędziowska:
- Waldemar Federak (PL)
- Krzysztof Dobrzański (PL)
- Waldemar Kosmalski (PL)
- Bogusław Chmiel (PL)
- Jacek Pazdan (PL)
- Norbert Scharschmidt (D-SV)

Wszystkie wpłaty będą przyjmowane na wystawie. Każdy zgłoszony pies podlega opłacie bez względu na to, czy będzie uczestniczył w wystawie.

Zgłoszenia na wystawę będzie można dokonać od 20 sierpnia 2020 r do 4 września 2020 r poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na podstronie wystawy.

Klasy wystawowe:
Klasa młodszych szczeniąt - psy i suki w wielu od 4 do 6 miesięcy
Klasa szczeniąt - psy i suki w wieku od 6 do 9 miesięcy
Klasa młodzików - psy i suki w wieku od 9 do 12 miesięcy
Klasa młodzieży - psy i suki w wieku od 12 do 18 miesięcy
Klasa juniorów - psy i suki w wieku od 18 do 24 miesięcy
Klasa otwarta - psy i suki w wieku powyżej 24 miesięcy
Klasa użytkowa - psy i suki w wieku powyżej 24 miesięcy z wyszkoleniem obrończym
Klas championów - psy i suki z zatwierdzonym tytułem championa wystawowego
Klasa weteranów - psy i suki w wieku powyżej 8 lat

Zgodnie z regulaminem wystawowym przy zgłoszeniach od klasy juniorów wzwyż, wymagane jest podanie numeru rodowodu. Psy z rodowodami w przygotowaniu mogą być wystawiane wyłącznie w klasie młodszych szczeniąt, szczeniąt, młodzików i młodzieży. W przypadku zgłoszeń do klasy użytkowej lub championów wymagane jest dołączenie kopii dokumentu uprawniającego. Zgłoszenia bez tego dokumentu będą automatycznie przesuwane do klasy otwartej. Na każdym zgłoszeniu należy obowiązkowo podać numer rejestracyjny psa.

Szczegółowe informacje i program wystawy będzie dostępny na podstronie Wystawy Specjalistycznej Julinek 2020 od 20 sierpnia 2020r.

Zapraszamy też wszystkich Członków Klubu ON i sympatyków Owczarka Niemieckiego o wsparcie w formie darowizny na rzecz wystawy.

Pytania dotyczące Wystawy Specjalistycznej ON Julinek 2020 i deklaracje wsparcia prosimy kierować na adres: biuro@owczarek-niemiecki.com

Zarząd Klubu ON
© Klub Owczarka Niemieckiego, Realizacja: MetSoft